بورسیه ترکیه (ترکیه بورسلاری) ۲۰۲۳

بورسیه ترکیه
آنچه در این مقاله می خوانید :

بورسیه ترکیه یکی از روش‌های تشویقی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. در این میان، شرایطی برای دریافت خدمات بورسیه وجود دارد که ارائه نمره قبولی یوس را نباید نادیده گرفت. آزمون یوس، یک نوع آزمون ورودی است که شبیه آزمون کنکور در ایران بوده و باید با آمادگی کامل در آن شرکت کنید. ما در ادامه بیشتر در مورد شرایط ترکیه بورسلاری، آزمون یوس و برگزاری کلاس های یوس بصورت حضوری و آنلاین با شما صحبت خواهیم کرد.

 

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

 

بورسیه ترکیه چیست؟

بورسیه ترکیه از جمله روش‌های آسان برای مهاجرت به کشور ترکیه است. بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه بالای مهاجرت از روش‌هایی تشویقی استفاده می‌کنند که در این ‌بین، دولت ترکیه برای جذب دانشجو جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور خدماتی مانند بورسیه را در نظر گرفته است.

بورسیه دولتی ترکیه این‌چنین نیست که هر دانشجویی بتواند از آن استفاده کند؛ چراکه محدودیت‌های سنی، حداقل معدل، مدارک موردنیاز و امتیازات موردنظر را هم باید در نظر گرفت که در ادامه بیشتردر این باره با شما صحبت خواهیم کرد.

 

شرایط دریافت بورسیه ترکیه

در مورد محدودیت سنی اگر بخواهیم با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانید که برای شرکت در مقطع کارشناسی متقاضی باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشد. برای مقطع کارشناسی ارشد زیر30 سال، برای مقطع دکترا زیر ۳۵ سال و برای برنامه‌های تحقیقاتی هم داوطلب باید متولد قبل از سال ۱۹۷۳ باشد.

در مورد امتیازات هم می‌توان گفت که کسب ۷۰% امتیاز برای مقطع لیسانس ۷۵% امتیاز برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و ۹۰% امتیاز برای دانشگاه پزشکی قطعاً موردنیاز است. معمولاً شهروندان ترکیه یا کسانی که در حال دریافت حق شهروندی این کشور هستند، نمی‌توانند از برنامه بورسیه ترکیه استفاده کنند.

همچنین آن دسته از افرادی که در حال حاضر در این کشور به تحصیل پرداخته‌اند، هم نمی‌توانند از خدمات این بورسیه استفاده کنند و به همین دلیل، باید این موارد را هم در نظر گرفت که در مورد حداقل معدل موردنیاز هم حداقل معدل برای دوره کارشناسی ۱۴، برای دوره کارشناسی ارشد ۱۵، برای دکترا ۱۵ و برایرشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی ۱۸ موردنیاز است.

 

مدارک مورد نیاز بورسیه ترکیه

مدارکی برای بورسیه ترکیه مورد نیاز است. مدرک شناسایی(گذرنامه معتبر)، عکس مناسب و جدید از متقاضی، اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستان+ پیش‌دانشگاهی (برای مقاطع کارشناسی)، اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستانی، پیش‌دانشگاهی+ مدرک کارشناسی (برای مقطع کارشناسی ارشد)، اسکن تمامی ریزنمرات و مدارک تحصیلی دبیرستانی، پیش‌دانشگاهی+ مدرک کارشناسی+ مدرک مقطع کارشناسی ارشد (برای مقطع دکتری).

دو توصیه‌نامه برای مقاطع ارشد و دکتری، نمره قبولی در آزمون‌های بین‌المللی همچون آزمون یوس، نمونه پروپوزال برای مقطع ارشد یا دکتری و نمره آزمون زبان اگر موجود است.

 

آزمون یوس چیست؟

همان‌طور که گفته شد یکی از مدارک لازم برای بورسیه ترکیه قبولی در آزمون بین‌المللی یوس است. آزمون YOS از جمله مهم‌ترین آزمون‌هایی است که شما برای مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه و جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر این کشور باید در آن موفق به اخذ نمره قابل‌قبول شوید، این آزمون یک نوع آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه است و البته برخی از دانشگاه‌های خصوصی هم معمولاً برای اپلای تحصیلی دانشجویان خارجی، این آزمون را یک آزمون مهم در نظر می‌گیرند.

شما متقاضیان عزیز برای اینکه بتوانید در رشته‌های مختلفی در مقاطع کارشناسی و همچنین رشته‌های پزشکی به تحصیل در دانشگاه دولتی و برخی از دانشگاه خصوصی ترکیه بپردازید، باید در آزمون یوس شرکت کرده و نمره قابل قبولی را کسب کنید.

آزمون فوق تنها برای پذیرش دانشجویان خارجی البته برای مقطع کارشناسی است و مقاطع دیگری همچون کارشناسی ارشد و دکترا لازم نیست، برای ورود به دانشگاه از این آزمون استفاده کنند.

آزمون یوس از جمله آزمون‌هایی است که هر ساله و تنها در 1 نوبت برگزار می‌شود و در این بین، شما باید در دوره‌های حضوری آمادگی کنکور یوس شرکت کرده تا بتوانید مهاجرت تحصیلی خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهید و به نتیجه برسید. برای اطلاعات بیشتر جهت ثبت نام در آزمون یوس،به مقاله مربوطه مراجعه نمایید: ثبت نام آزمون یوس

 

 

برگزاری کلاس های یوس

گروه مشاورین سرمایه‌گذاری احمد عالی نژاد کلاس های یوس را در 4 گروه برگزار می‌شوند:

  • گروه آنلاین که گروه اول هستند که برای متقاضیان خارجی مناسب است مانند متقاضیان ایرانی.
  • گروه حضوری و عادی که گروه دوم را شامل می‌شوند، معمولاً برخی از خدمات را رایگان در این دوره به متقاضیان ارائه می‌دهند.
  • کلاس‌های حضوری که برای گروه سوم برگزار می‌شود با خدمات اقامتی همراه است.
  • کلاس‌های حضوری برای گروه چهارم همراه با خدمات اقامتی البته به‌صورتVIP است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری کلاس ها به مقاله مربوطه مراجعه نمایید : برگزاری کلاس های یوس در ترکیه

 

برای دریافت خدمات بورسیه ترکیه به چه کسی مراجعه کنیم؟

در مورد شرایط دریافت خدمات بورسیه ترکیه با شما صحبت کرده‌ایم. در این میان، برای اینکه بتوانید از این خدمات به نحو احسنت استفاده کنید باید به فردی که در این زمینه تجربه و مهارت بالایی دارد، مراجعه کنید. آقای احمد عالی نژاد، مشاور رسمی سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در ترکیه است که دارای کارشناس ارشد بانکی و مالی از انگلستان بوده و به‌عنوان مترجم رسمی – دادگاهی (ترکی – فارسی – انگلیسی) در ترکیه هم شناخته می‌شود و ایشان با برگزاری کلاس‌های یوس، شرایط ایده آلی را برای مهاجرت تحصیلی متقاضیان فراهم می‌کند؛ چراکه این آزمون ورودی، یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که برای ترکیه بورسلاری به آن نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *