خدمات بیمه در ترکیه

خدمات بیمه در ترکیه- انواع بیمه در ترکیه

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

آنچه در این مقاله می خوانید :

یکی از مهم ترین کارهایی که افراد برای مهاجرت به ترکیه باید انجام دهند و بهتر است در این باره تحقیقات کافی را داشته باشند، خدمات بیمه است. انواع بیمه در ترکیه متفاوت بوده و با توجه به شرایط هر فرد قابل استفاده می باشند. از آنجایی که این پروسه برای مهاجران دارای اهمیت بوده و با انتخاب بیمه مناسب می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های خود را کاهش دهند، تصمیم گرفتیم به معرفی انواع بیمه در ترکیه بپردازیم.

چرا به خدمات بیمه در ترکیه نیاز داریم؟

از ملزومات زندگی در هر کشوری آشنایی خدمات بیمه آن کشور است. شناخت انواع بیمه در ترکیه به شما کمک می کند از خدمات دولت ترکیه برای پرداخت هزینه های درمانی و حوادث استفاده کنید. با توجه به هزینه های بالای درمان، بیمه های درمانی یا بیمه های سلامت در ترکیه می توانند نقش مهمی در کاهش مبلغ پرداختی داشته باشند. همچنین ثبت بیمه های درمانی در ترکیه برای اخذ اقامت این کشور، سفر توریستی، خرید ملک و شهروندی ترکیه الزامی می باشند. متقاضیان مهاجرت به ترکیه در هنگام پر کردن فرم راندوو نیاز به وارد کردن کد بیمه برای اخذ اقامت دارند.

علاوه بر موارد ذکر شده داشتن بیمه به معنای داشتن حقوق ماهانه در زمان بازنشستگی و همچنین حقوق خانواده در زمان فوت شخص می باشد.

بیمه های سلامت در ترکیه برای دریافت اقامت

Yabancı Sağlık Sigortası (یابانجی سائلیک سیگورتاسی)، بیمه سلامت ترکیه برای افراد خارجی است. بیمه های درمانی در ترکیه برای اخذ اقامت این کشور الزامی می باشند بنابراین شاید این بیمه را با نام بیمه اقامت نیز شنیده باشید. درواقع از سال 2014 یکی از پیش شرایط لازم اتباع خارجی، جهت اخذ اقامت ترکیه، دریافت بیمه درمانی است. شرکت های زیادی آماده ارائه خدمات بیمه در ترکیه هستند. برای دریافت بیمه نیازی به حضور خود شخص نیست و می توانید از ایران نیز برای دریافت بیمه اقدام نمایید.

 

انواع بیمه درمانی در ترکیه

 

بیش از 30 نوع شرکت های خصوصی بیمه در ترکیه وجود دارد که مورد تأیید اداره مهاجرت بوده و بیمه اتباع خارجی را پوشش می دهند. در روز مصاحبه لازم است پرینتی از بیمه نامه که در تمامی صفحات مهر شرکت بیمه مربوطه خورده باشد را تحویل دهید. بهتر است انتخاب نوع بیمه، شرکت مناسب که مورد تأیید باشد و پروسه ثبت و دریافت بیمه برای اخذ اقامت را به تیمی مجرب و کارآزموده بسپارید تا در سریع ترین زمان، مطمئن ترین نتیجه را بگیرید.

تیم مشاوره خدمات بیمه و مهاجرت به ترکیه احمد عالی نژاد

تیم حرفه ای آقای احمد عالی نژاد بابا سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به ترکیه و املاک و مستغلات این کشور آماده خدمت رسانی به ایرانیان در پروسه اخذ اقامت و شهروند ترکیه و دریافت خدمات بیمه این کشور می باشد. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های ما در تماس باشید.

 

 

 

هزینه بیمه سلامت در ترکیه

با توجه به سن شخص، جنسیت او و نوع خدمات بیمه، هزینه بیمه های سلامت در ترکیه متغیر است. هزینه بیمه هر شخص مجزا محاسبه شده و معمولاً برای سنین کمتر از 16 سال و بالای 65 سال رایگان است. هزینه های آمبولانس، آتش نشانی و اورژانس و تصادفات در صورتی که عدم قصور توسط پلیس اثبات شود نیز رایگان خواهد بود. در سایر موارد 10 تا 40 درصد هزینه ها را بیمار پرداخت کرده و باقی آن را بیمه خواهد داد. در ادامه تعدادی شرکت های خصوصی بیمه و انواع بیمه‌ درمانی در ترکیه را برای آشنایی بیشتر، نام می بریم.

  • Demir sigorta

شرکت بیمه دمیر انواع خدمات بیمه در ترکیه را برای اتباع خارجی ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر شرایط عمومی بیمه های درمانی، هزینه های مراقبت های بهداشتی، جراحی های بیمارستان های خصوصی و دولتی و درمان های سرپایی را با توجه به میزان پوشش دهی مندرج، تقبل می کند.

  • Sompo SIGORTA

از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه برای اتباع خارجی و دریافت کارت کیملیک، بیمه سمپو است. این شرکت خدمات دیگری مثل بیمه عمر، خودرو و حوادث نیز ارائه می دهد. نام برخی دیگر از معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه در ترکیه را در ادامه خواهید دید.

  • بیمه آنکارا
  • بیمه نیپون
  • بیمه گروپاما
  • بیمه آرکس

 

انواع بیمه در ترکیه- خدمات بیمه در ترکیه

 

انواع بیمه در ترکیه

در ادامه در مورد انواع بیمه در ترکیه بحث خواهیم کرد.

1.     بیمه دولتی (SSK)

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) در واقع همان سازمان تأمین اجتماعی ترکیه است و خدمات درمانی و بازنشستگی را ارائه می دهد. بیمه SSK نوعی بیمه دولتی مخصوص افرادی است که در یکی از ادارات یا شرکت های ترکیه با دریافت مجوز کار این کشور مشغول هستند یا می خواهند با ثبت شرکت در ترکیه، سرمایه گذاری کنند.

2.     بیمه خویش فرما (Bağ-Kur)

این بیمه مناسب افرادی است که خودشان کارفرما بوده و کسب و کار آزاد دارند. بیمه های آنکارا و بیمه نپتون سیگورتا از این موارد هستند.

3.     بیمه دانشجویان

دانشجویان به صورت خودکار در سه ماه اول تحصیل دارای بیمه دولتی هستند اما بعد از آن باید برای تحصیل در ترکیه به مراکز بیمه مراجعه کرده و جهت اخذ بیمه دانشجویی ترکیه اقدام نمایند.

4.     بیمه توریستی

حتی افرادی که به عنوان توریست و کوتاه مدت می خواهند وارد ترکیه شوند باید برای دریافت اقامت توریستی ترکیه بیمه شوند.

خدمات بیمه در ترکیه چیست؟

در همه شرکت ها و بیمه های دولتی و خصوصی، برخی از خدمات بیمه در ترکیه مشترک است اما می توان با پرداخت هزینه بیشتر خدمات دیگری را نیز در قرارداد بیمه اضافه کرد. از جمله خدمات بیمه های درمانی در ترکیه می توان به هزینه شیمی درمانی، ویزیت ها، بستری در مراکز درمان، درمان سرپایی، آزمایشگاه، دیالیز، پیوند عضو، سونوگرافی، MRI و رادیولوژی اشاره کرد.

سؤالات متداول

بهترین بیمه برای اقامت کوتاه در ترکیه کدام است؟

انتخاب مناسب ترین بیمه با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، مراکز طرف قرارداد و هزینه های آن می تواند برای هر شخص متفاوت باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم احمد عالی نژاد در تماس باشید.

انتقال سابقه بیمه ایران به ترکیه امکان پذیر است؟

بله در صورتی که فرد شهروندی ترکیه را داشته باشد یا اقامت کاری ترکیه را بگیرد، می توان سابقه بیمه متقاضی در ایران را به بیمه وی در ترکیه اضافه کرد.

در صورتی که اقامت فرد پذیرش نشود هزینه بیمه توسط شرکت ها پس داده می شود؟

بله با ابطال بیمه می توان در بسیاری از موارد با توجه به قرارداد هزینه را پس گرفت.

چگونه برای دریافت بیمه ترکیه از ایران اقدام کنم؟

در این شرایط بهترین و مطمئن ترین راه کمک گرفتن از شرکتی مهاجرتی قابل اطمینان در ترکیه است تا بتوانید مناسب ترین بیمه را با توجه به شرایط خود پیدا کنید و با قراردادی مطمئن شرکت بیمه را انتخاب نمایید. همچنین در پروسه اخذ اقامت با خیال راحت قدم بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *