مهاجرت به ترکیه؛ بهترین روش مهاجرت در سال 2023

مهاجرت به ترکیه
آنچه در این مقاله می خوانید :

در سال های اخیر مهاجرت به ترکیه مخصوصاً در بین ایرانیان رشد زیادی داشته است. کشور ترکیه به علت همسایگی و فرهنگ نزدیک با ایران سالانه به تعداد زیادی از ایرانی ها اقامت می دهد. اگر شما هم قصد گرفتن اقامت ترکیه را دارید تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله تمامی شیوه های مهاجرتی را برای گرفتن اقامت و شهروندی ترکیه بررسی می کنیم.

 

روش های مهاجرت به ترکیه

 

1- مهاجرت به ترکیه از طریق کار

اگر به تخصص خود و زبان ترکی مسلط هستید یکی از بهترین گزینه ها به منظور اخذ اقامت ترکیه، ویزای کاری است. بعد از کسب اجازه کار بیمه (SGK) نیز به شما تعلق می گیرد. برای گرفتن ویزای کاری ابتدا باید از یک کارفرمای ترکی دعوت‌نامه کاری (جاب آفر) دریافت کنید و به منظور دریافت اجازه کار از طریق دفتر کنسولگری ترکیه در ایران اقدام نمایید. بعد از ورود به ترکیه نیز 20 روز زمان دارید تا در اداره مهاجرت استان ثبت نام نمایید.

 

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

 

توجه کنید که اگر وارد بازار سیاه شوید و کار های غیر قانونی انجام دهید، از این کشور دیپورت خواهید شد. می توانید 60 روز قبل از اتمام مجوز کار درخواست اجازه اقامت مناسب با هدف خود را بدهید. در واقع چون مجوز کار نوعی اقامت موقت به حساب می آید تا زمانی که این مجوز تمام نشده باشد نیاز به اخذ مجوز اقامت ندارید. شهروندان ایرانی می توانند بدون ویزا به مدت 3 ماه در ترکیه به دنبال کار باشند. یکی از روش های کاریابی در ترکیه سایت های استخدامی می باشد. بعد از بستن قرارداد کاری، اقامت یکساله در نظر گرفته می شود که قابل تمدید توسط کارفرما است. در ادامه درآمدی از تخصص های مختلف را در کشور ترکیه می بینید.

اگر در یکی از لاین های آرایشی تخصص دارید باید بگویم درآمد آرایشگران در این کشور حدود 21000 لیر می باشد. رشته های مختلف درآمد های متفاوتی نیز دارند. به طور مثال درآمد رشته های عمران، معماری، خیاطی و پرستاری به ترتیب 30، 18، 8 تا 15 و 9 هزار لیر می باشد.

اگر درخواست ویزای کاری شما توسط دولت ترکیه تائید شود باید هزینه هایی مثل حق مجوز کار، ورود و اقامت ترکیه را در کنسولگری بپردازید.

 

 

2- مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه سالانه دانشجویان و دانش آموزان زیادی را از طریق اقامت تحصیلی پذیرش می کند. دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی جهانی در رنک های خوبی قرار دارند. تحصیل در ترکیه با توجه به طرح های مختلف مثل بورسیه، برای دانشجویان بین المللی و داخلی مناسب است. رشته های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، مهندسی نفت و برق از محبوب ترین رشته ها برای تحصیل در این کشور هستند.

کنکور ورودی دانشگاه های ترکیه، آزمون یوس نام دارد. با ثبت نام در دانشگاه و دریافت نامه پذیرش، اقامت تحصیلی برای دانشجو در نظر گرفته می شود. همچنین مدارس مختلفی برای کسب اقامت موقت ترکیه وجود دارد. معادلسازی مدرک قبلی دانش آموزان به آن‌ها در روند مهاجرت کمک می کند.

گروه مشاورین احمد عالی نژاد دوره های آمادگی آزمون YOS را به منظور پذیرش و تحصیل در دانشگاه های ترکیه به صورت حضوری و غیر حضوری برای شما فراهم می کند.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

 

3- مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت ترکیه سرمایه گذاری در این کشور طبق قوانین اصل برابر با سرمایه گذاران بومی می باشد. سیاست های کشور ترکیه به گونه ای است که نه تنها به سرمایه گذاران اقامت می دهد بلکه باعث می شود به سود خوبی نیز دست پیدا کنند. برای سرمایه گذاری در ترکیه نیاز به افتتاح حساب بانکی بین الملل در این کشور دارید. با پاسپورت ایرانی نیز قادر به انجام این کار هستید. از جمله روش های سرمایه گذاری در ترکیه موارد زیر می باشد:

 •  ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سپرده بانکی
 • خرید اوراق بهادر و سهام
 •  خرید ملک

4- مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره خانه

اجاره خانه در ترکیه روشی ناامن اما شدنی برای کسب اقامت موقت این کشور است. این روش اخیراً، مورد تائید دولت ترکیه نیست و تقریبا در بیشتر موارد پاسخ رد داده می شود یا اینکه اقامت کوتاه مدت شش ماه یا سه ماهه اعطا می شود.

 

5- مهاجرت به ترکیه از طریق اخذ شهروندی

از بهترین روش های اخذ شهروندی ترکیه خرید خانه در ترکیه به ارزش بالاتر از 400 هزار دلار است که در بازه زمانی کوتاه شهروندی ترکیه را به همراه دارد.

 

بهترین روش مهاجرت به ترکیه

از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه اخذ شهروندی  است، با خرید ملک در ترکیه که از بهترین و مطمئن ترین روش های دریافت اقامت این کشور می باشد می توانید به ترکیه مهاجرت کنید. طبق قوانین رسمی این کشور حداقل نرخ سرمایه گذاری برای خرید ملک در کلان شهر ها 75 هزار دلار است که این مبلغ در شهر های کوچکتر، کمتر خواهد بود. با این روش برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت موقت بگیرید. توجه داشته باشید که ملک خریداری شده تا 3 سال امکان فروش ندارد. برای اخذ شهروندی نیز باید ملکی به ارزش 400000 دلار خریداری کنید. برای اطلاع از مراحل خرید ملک در ترکیه کلیک کنید.

مراحلی که برای دریافت اقامت ترکیه باید بگذرانید با توجه به نوع روش مهاجرتی متفاوت است. به صورت کلی برای دریافت اقامت باید مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به مسیر تا 3 ماه وقت دارید که به صورت آنلاین برای ثبت درخواست مصاحبه اقدام کنید. بهتر است مراحل مهاجرتی را به گروه های مشاور مهاجرتی بسپارید تا با تسلطی که دارند، درخواست مهاجرت شما به بهترین نحو انجام شود.

 

مشاوره مهاجرت به ترکیه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان مهاجرت به ترکیه با توجه به شرایط اختصاصی خودتان با تیم آقای احمد عالی نژاد، مشاور سرمایه گذاری املاک و مستقلات در ترکیه، در ارتباط باشید. لیستی از خدمات این گروه مجرب را در ادامه آورده ایم.

 • مشاوره فروش و خرید ملک در ترکیه
 • مترجم رسمی فارسی، انگلیسی، ترکی و مترجمی دادگاهی
 • صفر تا صد اخذ شهروندی و اقامت ترکیه
 • مشاوره ایجاد و توسعه کسب و کار در ترکیه
 • مشاوره ادامه تحصیل در ترکیه
 • مشاوره خدمات بیمه و بانکی
 • مشاور امور گردشگری ترکیه

 

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

 

سؤالات متداول مهاجرتی

 • ارزان ترین روش مهاجرت به ترکیه چیست؟

کم هزینه ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه اجاره خانه است که این روش نا امن است.

 • انواع روش های مهاجرت به ترکیه چیست؟

مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و خرید ملک امکان پذیر است که در مقاله بیشتر توضیح داده شده اند.

 • برای گرفتن مجوز کار در ترکیه چه شرایطی دارای اهمیت است؟

برای مجوز کار ابتدا نیاز است با کارفرماهای ترکی صحبت کنید و پیشنهاد کار (جاب آفر) یکی از آن را قبول نمایید. توجه کنید که در ترکیه مشاغلی که به زبان انگلیسی نیاز دارند بسیار کمتر از زبان ترکی است.

 • سریع ترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

خرید ملک در ترکیه به ارزش 400 هزار دلار ترکیه امن ترین و سریع ترین روش اخذ اقامت ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *