هزینه درمان در ترکیه و انواع بیمه

هزینه درمان در ترکیه
آنچه در این مقاله می خوانید :

هزینه درمان در ترکیه به صورت آزاد سرسام‌آور است، به همین دلیل باید مناسب‎ترین بیمه را بتوانید با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. اینکه چه خدماتی را بیمه تحت پوشش قرار می‌دهد و چند نوع بیمه وجود دارد را در کنار بسیاری از شرایط دیگر بیمه، در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

 

هزینه های پزشکی

هزینه ‌های پزشکی در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی ترکیه کاملاً متفاوت است و بیمارستان‌های دولتی تنها بیمه تأمین اجتماعی  (SGK)را قبول می‌کنند و تنها شهروندانی که دارای شغل رسمی و در نتیجه بیمه تامین اجتماعی هستند از این بیمه برای برآورد هزینه درمان در ترکیه بهره مند می‌شوند، داروخانه و بیمارستان‌های خصوصی تنها با بیمه خصوصی طرف قرارداد خود همکاری می‌کنند که باید از این موضوع هم مطلع باشید. همانند سایر کشورها، شما اگر در ترکیه بیمه نداشته باشید با هزینه‌های سرسام‌آور داروها و خدمات درمانی مواجه خواهید شد.

خدمات پزشکی در ترکیه

موارد تحت پوشش بیمه

هزینه درمان در ترکیه متفاوت است و باید اطلاع داشته باشید که چه خدماتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. به همین دلیل در جدول زیر، ما به موارد تحت پوشش بیمه و مواردی که تحت پوشش نیستند اشاره می‎کنیم.

خدماتی که تحت پوشش بیمه هستند خدماتی که تحت پوشش بیمه نیستند
1.     بستری در بیمارستان 1.     حوادث طبیعی( زلزله، سیل و…)
2.     درمان سرپایی 2.     واکسیناسیون
3.     خدمات بیمارستانی(اتاق عمل،آزمایشگاه و…) 3.     توانبخشی
4.     پیوند اعضاء 4.     جراحات ورزش‌های سنگین
5.     شیمی درمانی، پرتودرمانی و دیالیز 5.     جراحات اقدامات تروریستی
6.     دندانپزشکی و جراحی بینی در اثر تصادف 6.     گذاشتن پروتز
7.     آزمایش‌های میکروب شناسی 7.     بیماری‌های مربوط به مواد مخدر
8.     رادیولوژی 8.     خرید عینک، عصا و…
9.     MRI 9.     جراحات جنگی
10.بستری در مراقبت‌های ویژه
11.دارو
12.ویزیت پزشک

 

انواع بیمه

دو نوع بیمه برای برآورد هزینه درمان در ترکیه وجود دارد. بیمه دولتی و بیمه خصوصی. بیمه دولتی برای آن دسته از افرادی که به ثبت شرکت در ترکیه اقدام کرده‌اند، تعقل می‌گیرد. سرمایه‌گذاران هم می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. در این بین، افرادی که در شرکت‌ها استخدام شده و مشغول به کار هستند هم از بیمه خصوصی شرکت (در صورت وجود) می‌توانند بهره‌مند شوند.

بیمه خصوصی شرکت‌های خصوصی هم یکی از بیمه ‎های پرطرفدار متعلق به اتباع خارجی است که فرقی ندارد اتباع خارجی چه نوع اقامتی داشته باشند، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. بسیاری از ایرانی‌ها به شدت از این بیمه استقبال می‌کنند.

به عنوان مثال، بیمه تأمین اجتماعی 3 نوع را شامل می‌شود، بیمه‌های اجتماعی (SSK) که کارفرما برای کارگر در نظر می‌گیرد. بیمه‌های خویش‌فرما (Bag-kur) برای صاحبانی که کسب و کار خود را دارند، مناسب است. بیمه‌های سلامت عمومی (GSS) خدمات کمتری را شامل می‌شود ولی مقرون به صرفه است و بازنشستگی ندارد.

این بیمه مختص کسانی هست که بیکار بوده و توان یا تمایل پرداخت بیمه خویش فرما را ندارند. لازم به ذکر است که این بیمه، برای کلیه شهروندان ترک اجباری است. البته هزینه ماهیانه بیمه GSS  رقم بالای نیست.

 

هزینه ویزیت

هزینه درمان در ترکیه بدون داشتن بیمه بسیار بالا است. به گونه‎ای که برای ویزیت یک پزشک عمومی چیزی حدود حداقل 250 لیر و برای ویزیت یک پزشک متخصص حداقل 500 لیر یا بالاتر را می توان برآورد کرد.

زمانی هزینه ‎های پزشکی کاهش پیدا می‌کند که مهاجرین دارای اقامت موقت بوده و البته از مزایای بیمه خصوصی هم بهره‎مند شوند، در صورتی که هزینه بیمه خصوصی هم در این کشور از ماهی حداقل از 600 لیر آغاز می‌شود و اگر تمایلی به داشتن بیمه ندارید، می‌توانید بیمه مخصوص به اقامت کوتاه را دریافت کنید که برای این بیمه هم باید سالیانه 300 الی 1000 لیر را برآورد کنید.

 

هزینه دارو و آزمایش

هزینه خرید دارو در ترکیه نسبت به ایران بالاتر و البته کیفیت داروهای ترکیه هم بعضا بهتر است. داروهایی که تخصصی‌تر هستند، هزینه آزاد بیشتری را هم برآورد می‌کنند. برخی از داروها همچون مسکن هم در گروه‌بندی بیمه جای نمی‌گیرند و قیمت منصفانه‌ای را می‌توان انتظار داشت که به صورت پک کامل به فروش می‌رسد و البته داروهایی از قبیل آنتی بیوتیک به راحتی تجویز نمی‌شود.

در ترکیه حتی برای بیماری‌های به نظر ساده هم آزمایش می‌نویسند. هزینه مربوط به آزمایش هم باتوجه به نوع آزمایش می‌تواند متغیر باشد.

 

شرکت های خصوصی بیمه درمانی

حال که در مورد هزینه درمان در ترکیه با شما صحبت می‌کنیم، بهتر است در مورد شرکت‌های خصوصی بیمه درمانی در این کشور هم اطلاعاتی را ارائه دهیم. شما این اختیار را دارید که پزشک متخصص خود را انتخاب کنید. از جمله شرکت‌های معتبر خصوصی بیمه درمانی می‌توان به شرکت‌های زیر اشاره کرد که عبارتند از:

  1. Aksigorta
  2. Allianz Sigorta
  3. Anadolu Sigorta
  4. Ergo Sigorta
  5. Groupama Sigorta
  6. Güneş Sigorta
  7. Mapfre Genel Sigorta
  8. Axa Sigorta
  9. Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta

 

بهترین شرکت مهاجرتی برای انتخاب بیمه در ترکیه

برخی ممکن است از ایران قصد داشته باشند که بیمه ترکیه را دریافت کنند، برای این که خیال این افراد آسوده باشد، ما تیم مشاور ماهر و دلسوز احمد عالی نژاد را معرفی می‌کنیم. شما برای مهاجرت به ترکیه باید اطلاعات قابل قبولی را در اختیار داشته باشید ما در این سایت به تمامی سؤالات شما به صورت شفاف پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *