خرید ملک در ترکیه

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

آنچه در این مقاله می خوانید :

 آیا شما هم به خرید ملک در ترکیه فکر می کنید؟ آیا می دانید در این راه با چه چالش هایی روبرو خواهید بود؟ آیا می دانید برای خرید ملک در ترکیه، گزینه های زیادی با قیمت های مختلف در شهر های مختلف پیش پای شما خواهد بود و امکان دارد باعث سردرگمی شما شود؟

برای پاسخ به سوالات دیگر خود بهتر است با خواندن این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید بدون اینکه هزینه و زمان خود را صرف بازدید حضوری از این کشور بکنید، با راه های خرید ملک در این کشور بیشتر آشنا شوید.

 

اگر برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه نیاز به مشاوره دارید، گروه سرمایه گذاری احمد عالی نژاد آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است: 

 

 

 

خرید ملک در استانبول با وام بانکی

بانک های ترکیه تحت چه شرایطی برای خارجی ها وام مسکن می دهند؟ برای دریافت وام مسکن در ترکیه، باید حداقل لیستی از مدارک مورد نیاز ارائه شود. بانک ها معمولاً درخواست وام مسکن را ظرف سه تا پنج روز بررسی کرده و پاسخ می دهند. مدت وام مسکن ممکن است از هفت تا پانزده سال متغیر باشد (با امکان بازپرداخت زودهنگام با حداقل جریمه). ساکنان اتحادیه اروپا می توانند وام مسکنی دریافت کنند که تا 80 درصد ارزش ملک را پوشش می دهد.

اندازه وام مسکن برای اتباع کشورهای دیگر از 30٪ تا 50٪ ارزش یک آپارتمان در ترکیه متغیر است. شرط سنی برای دریافت وام مسکن بین 21 تا 65 سال می باشد. در حال حاضر معمولا وام ها به لیر ترکیه داده می شود. حداکثر میزان وام مسکن بستگی به شرایط هر بانک و مشتری خاص دارد.

 

نحوه خرید ملک در ترکیه

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست وام بانکی در ترکیه

 •  گذرنامه متقاضی و ترجمه ترکی محضری (نوتری)؛
 •  مدرمی دالی بر تایید توانایی پرداخت بدهی توسط متقاضی. این می تواند صورتحساب یا گردش مالی بانکی شخص متقاضی از برای شش ماه یا یک سال گذشته باشد. همچنین می تواند گواهی درآمد (تمکن مالی) یا صورت های مالی برای صاحبان کسب و کار و کارآفرینان در دوره 6 الی 12 ماه گذشته باشد.
 • گواهی آدرس متقاضی. این ممکن است قبض برق یا آب (نه خیلی قدیمی، تا شش ماه) و غیره باشد. نام و آدرس متقاضی در کشور خود باید در این قبض قید شده باشد. اگر متقاضی دارای اجازه اقامت ترکیه و آدرس باشد، می تواند آدرس خود را در ترکیه نشان بدهد مثل فیش برق یا آب یا مانند آن.
 •  کد مالیاتی شخص متقاضی در ترکیه.
 • کپی سند مالکیت (TAPU) ملکی که می خواهید در ترکیه بخرید.

 

همچنین توصیه می‌شود مدارک دیگری را هم که اجباری نیستند، اما می‌توانند به شما در دریافت وام مسکن در ترکیه کمک کنند، را هم برای ارایه داشته باشید. این اسناد عبارتند از:

 •  اسنادی که مالکیت املاک، اتومبیل، زمین یا هر ملک ارزشمند دیگری را برای شما تأیید می کنند.
 •  مدارک تایید کننده درآمد های دیگر متقاضی مانند درآمد اجاره مستغلات در ترکیه یا کشور خود، درآمد بازنشستگی، نفقه و غیره.

 

خرید ملک اقساطی ترکیه – پیش خرید ملک مسکونی در ترکیه

پروژه Uskudar در منطقه آسیایی استانبول ترکیه

 

قیمت خرید ملک در ترکیه

یکی از مهم ترین دغدغه های هر متقاضی برای خرید خانه در ترکیه، قیمت آن است. می توان گفت مانند دیگر کشورها، قیمت خانه در ترکیه نیز در همه ی جغرافیا و مناطق آن یکسان نمی باشد.

چنانچه خواهان خرید خانه با قیمت مناسب تر در ترکیه هستید، می توانید واحد های فروشی در دیگر شهر های ترکیه غیر از استانبول را هم ببینید و با هم ارزیابی کنید. بهتر است بدانید در شهر استانبول نیز بر اساس محله های مختلف، شاهد قیمت های مختلفی هستیم و این باعث انتخاب های متفاوت برای شما خواهد شد.

مساحت خانه نیز در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. کیفیت ساخت، مواد و مصالح واحد ها نیز از دیگر عواملی است که در تعیین کننده قیمت نهایی خرید ملک یا آپارتمان در ترکیه می باشد.

 

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

بر اساس قوانین جدید ترکیه، برای اخذ اقامت در این کشور، حداقل قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ مثل استانبول، ازمیر و آنتالیا باید به میزان 75 هزار دلار باشد تا افراد بتوانند به این وسیله اقامت خود را اخذ کنند.

در شهر های کوچک مبلغ آن به 50 هزار دلار کاهش پیدا خواهد کرد. بهتر است بدانید این اقامت تنها مختص خود و افراد خانواده می باشد. ولی اگر ملکی به صورت شریکی خریداری می کنید، باید در سند و یا تاپو اسامی ذی نفعان ذکر شود تا بتوانند برای گرفتن اقامت اقدام کنند. اگر قصد گرفتن اقامت با خرید ملک را دارید در مقاله اقامت ترکیه با خرید خانه بطور مفصل صحبت کردیم.

 

پاسپورت ترکیه با خرید ملک

اگر فردی اقدام به خرید ملک با ارزش بالای 400 هزار دلار نماید، به وی شهروندی ترکیه تعلق خواهد گرفت. این شهروندی به خانواده زیر 18 سال وی تعلق می گیرد.

اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • خانه باید به صورت نقد خریداری شود.
 • از افراد ترک خریداری انجام شود و روی ملک او از قبل درخواست شهروندی صورت نگرفته باشد.
 • در این صورت می توان پاسپورت ترکیه را در مدت 3 ماه دریافت کرد.
 • به مدت 3 سال حق فروش ملک خریداری شده را نخواهید داشت.

بهتر است بدانید شما حتما نباید یک ملک خریداری کنید. بلکه می توان چندین ملک با ارزش مجموع 400 هزار دلار خریداری نمایید. بعضی از افراد چندین ملک را خریداری کرده و با سکونت در یکی از آن ها، بقیه واحد ها را اجاره داده و به درآمد خوبی می رسند.

راه های دیگری به غیر از خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی ترکیه نیز وجود دارند. پیشنهاد میکنیم به مقاله مربوطه مراجعه کنید: اخذ شهروندی ترکیه

 

احمد عالی نژاد، مشاور رسمی سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه، در این ویدئو  راه های اخذ شهروندی ترکیه را به تفصیل توضیح داده اند.

خرید ملک در ترکیه به عنوان سرمایه گذاری

یکی از روش های حفظ ارزش پول با بازدهی مناسب، خرید ملک در ترکیه می باشد. با در نظر داشتن رشد قیمت املاک در ترکیه در چند سال اخیر، خرید ملک در ترکیه می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. 

به نظر شما بهترین سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟ جواب این سوال را بطور کامل در مقاله “ بهترین سرمایه گذاری در ترکیه”  توضیح داده ایم.

 

رشد قیمت ملک در ترکیه

 

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه معمولا به این صورت است که در هنگام امضای قرارداد فروش، مبلغی را دو طرف خریدار و فروشنده تعیین کرده و به عنوان پیش پرداخت به فروشنده داده می شود. خریدار متعهد می شود که مابقی مبلغ را در زمان توافق شده که در قرارداد ذکر شده، به فروشنده پرداخت نماید. معمولا مبلغی نیز به عنوان جریمه در هنگام انصراف از انجام معامله هر دو طرف، تعیین و ذکر می شود.اطلاعات بیشتر را در مقاله “مراحل خرید ملک را در چند 5 گام” بخوانید.

 

خرید ملک در ترکیه و مجوز کار

بهتر است این نکته را بدانید که با خرید ملک در ترکیه حق کارکردن برای شما ایجاد نخواهد شد، بلکه با این کار تنها اجازه کار کردن به شما داده می شود. ولی اگر بتوانید کار مناسب پیدا کنید، می توانید اجازه ی کار نیز دریافت کنید.

 

قوانین خرید ملک در ترکیه چیست؟

برای خرید ملک در ترکیه باید با قوانین و مقررات آن ها آشنا باشید. در ادامه به بعضی از مهم ترین آن ها در این راستا اشاره می کنیم:

 • طبق تبصره موجود در قوانین ترکیه با شماره 35 قانون املاک و اراضی: تنها بعضی از مهاجرین خارجی اجازه خرید ملک در ترکیه را دارند و ایران جز این کشورها به حساب می آید.
 • مهاجران خارجی قادر می باشند تا 30 هکتار در ترکیه خریداری نمایند.
 • اگر شخصی زمینی برای ساخت ملک خریداری می کند، باید طی 2 سال این کار را انجام دهد.
 • در هر منطقه فقط 10 درصد زمین را مهاجران خارجی می توانند خرید کنند.
 • خرید هر گونه ملک اعم از تجاری، خانه و زمین برای ایرانیان مقدور می باشد.
 • برای ایرانی های مهاجرت کننده به ترکیه، هیچ سازمانی محدودیتی در خرید ملک ندارد.
 • اتباع خارجی اجازه خرید املاک در نواحی امنیتی و نظامی کشور ترکیه را ندارند.

 

حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه

در کشور ترکیه برای خانه های کوچک و بدون اتاق (سوئیت)، حداقل قیمت در سال 2022 در حدود 700 هزار لیر می باشد. البته قیمت ملک در شهر های کوچک تر کمتر نیز می باشد. افراد می توانند با مبلغ 600 هزار لیر نیز در ترکیه اقدام به خرید خانه نمایند. خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین راه و روش های سرمایه گذاری به حساب می آید.

خرید ملک ارزان در ترکیه

در کشور ترکیه املاک بسیاری وجود دارند که با قیمت مناسب، فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران می باشند. قیمت خانه در ترکیه از یک میلیارد شروع می شود. می توان املاک ارزان را حتی در شهر استانبول پیدا کرد. همچنین خانه هایی در این منطقه وجود دارند که می شود آن ها را پیش خرید کرد. در واقع می توان گفت پیش خرید خانه در ترکیه نیز یکی دیگر از روش های خانه دار شدن در این کشور می باشد.

 

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

 

چه نکاتی هنگام خرید ملک در ترکیه باید رعایت شود؟

بهتر است اول این سوال را از خود بپرسید که در چه شهری از ترکیه می خواهید ساکن شوید؟ همان طور که گفته شد شرایط هر شهر و هزینه های لازم آن با هم متفاوت می باشد. به عنوان مثال اقامت در استانبول هزینه بیشتری نسبت به دیگر شهر های ترکیه دارد.

قبل از اقدام به خرید خانه در ترکیه بهتر است سوال های زیر را از خود پرسیده و درباره آن فکر کنید.

 • محل انتخابی برای خرید خانه داخل شهر است یا جنگل؟
 • آیا مراکز خرید و درمانی در حوالی محل انتخابی شما وجود دارند؟
 • چه نوع ملکی می خواهید؟ آپارتمانی، ویلایی، اداری یا تجاری؟

با فروشنده ای که می خواهید قرارداد می بندید دقت کنید تا بعد از خرید، خانه را به نام تان بزند. بهتر است به این مسائل اهمیت بدهید. اگر چه قوانین ترکیه در مورد این موضوع بسیار دقیق و مشخص می باشد و اگر به خوبی استفاده شوند دچار مشکل نخواهید شد. اما همیشه باید در هنگام خرید ملک در هر نقطه از کره زمین احتیاط کرد تا بعدا دچار خسارت نشویم.

هزینه زندگی در ترکیه

بر طبق آمارهای به دست آمده در ماه مارس سال 21، در کشور ترکیه تورم 12.6% برآورد شد. البته باید در نظر داشت که هزینه زندگی در ترکیه بر اساس تورم سال به سال افزایش پیدا می کند.

اما در مجموع هزینه زندگی در این کشور بدون احتساب اجاره منزل در سال 2022، به میزان 12.01 درصد از زندگی در ایران ارزان تر می باشد. همچنین اجاره منزل در ترکیه نسبت به ایران 53.81 درصد ارزان تر می باشد.

در کدام شهر ترکیه خانه بخریم؟

با توجه به امکانات شهری و زیر ساخت های حمل و نقل در این کشور، بهترین شهر در این کشور استانبول می باشد و رشد قیمت املاک در این شهر از بقیه شهر های ترکیه بیشتر می باشد. گزینه اول در شهر های ترکیه به علت داشتن جاذبه های زیبا ی توریستی، استانبول است. همچنین با در نظر داشتن تقاضای بالای خرید ملک در این شهر، شما می توانید ملک خود را در صورت نیاز به راحتی به فروش برسانید.

 

استانبول

 

استانبول بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک

استانبول یکی از مشهورترین و محبوب ترین شهر های ترکیه می باشد. این شهر در شمال غربی ترکیه و در منطقه مرمره و میان قاره آسیا و اروپا واقع شده است. استانبول پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ترکیه است. این شهر با داشتن تا ریخ غنی، طبیعت بکر و معماری شهری باعث جذب گردشگران زیادی شده است.

بنابراین این شهر برای زندگی مهاجران بسیار مناسب می باشد. وجود انشگاه های معتبر، بنادر بازرگانی متعدد، جاذبه های گردشگری بالا و مراکز خرید باعث رونق اقتصادی ترکیه شده است. اگرچه هزینه خرید ملک در استانبول نسبت به بقیه شهر های دیگر این کشور بالا می باشد، ولی به همان نسبت یافتن شغل در استانبول بسیار آسان تر می باشد.

 

مزایای خرید ملک در استانبول

اگر به فکر سرمایه‌گذاری از طریق خرید خانه و ملک در ترکیه هستید، بطور قطع برای شما مهم است که پول خود را در کدام شهر سرمایه‌گذاری کنید. همانطور که می‌دانید میزان رشد قیمت و پیشرفت ملک در شهرهای مختلف در هر کشوری متفاوت است و افراد برای سرمایه‌گذاری به دنبال بهترین و پرسودترین گزینه ها هستند.

برای یافتن گزینه مناسب، شما به افراد متخصص و با تجربه نیاز دارید که همیشه به روز باشند و از آخرین دقیق ترین تحولات موثر بر قیمت مسکن آگاهی کامل داشته باشند. ما اینجا هستیم تا شما را به سمت کوتاهترین مسیر یک انتخاب مناسب راهنمایی کنیم. اگر به دنبال خرید خانه در استانبول هستید، باید مسائل دیگری را هم در کنار هزینه خانه مدنظر داشته باشید:

 • از فواید خرید خانه در استانبول، بعد مسافت است. رفت و آمد به ترکیه، حتی از یک شمال رفتن هم آسانتر است. شما هر وقت که اراده کنید می‌توانید به ایران آمده و برگردید. آشنایان شما در عرض چند ساعت می‌توانند برای گذراندن تعطیلات کنار شما باشند.
 • ترکیه با وجود 4 دریا در 4 طرف خود دارای آب و هوای 4 فصل است و استانبول از وجود دریای سیاه در محدوده مرکز خود بهره می‌برد.
 • مرکز اسکی از استانبول حدود 1 ساعت و جنگل‌های بلگراد حدود 40 دقیقه از استانبول فاصله دارند و شما می‌توانید برای پیاده‌روی آخر هفته از آنها استفاده کنید.
 • فرهنگ مردم ترکیه و به خصوص استانبول به دلیل توریستی بودن و تعداد زیاد مهاجرین ایرانی در این شهر بسیار نزدیک به ما بوده و فرد مهاجر هیچوقت احساس غریبی نمی‌کند.
 • هرچند استانبول گران‌ترین شهر ترکیه است ولی با این وجود از کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزانتر است و با یک درآمد معمولی می‌توانید در این شهر مدت زمان زیادی را سپری و یا حتی زندگی دائمی را شروع نمایید.
 • مدت زمان طی کردن مسافت و فاصله بین شهر استانبول تا مرز یونان حدود 3 الی 4 ساعت است. به عبارتی شما در عرض 4 ساعت می‌توانید به اروپا بروید. شما می‌توانید این مسیر را با اتوبوس و یا هواپیما و یا حتی خودروی شخصی طی کنید.

محله ها در استانبول به دو دسته محله های اروپایی و محله های آسیایی تقسیم می شوند. سمت اروپایی استانبول دارای قیمت بالاتر و محله های آسیایی دارای قیمت پایین تری هستند.

 

املاک کدام شهرهای ترکیه بیشتر میزبان خریداران خارجی است؟

در جدول زیر شهر های مناسب جهت خرید خانه در ترکیه به صورت خلاصه بیان شده است:

نام شهر مزیت ها
استانبول مناسب سرمایه گذاری
آنکارا مناسب شروع کسب و کار صنعتی و تجاری، دارای امنیت بالا
ازمیر زندگی ساده، کسب و کارهای مرتبط با تجارت های دریایی
آنتالیا کسب و کار توریستی، مناسب سرمایه گذاری و خرید ملک

 

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

خرید ملک به صورت اقساطی در کشورهای خارجی در بیشتر موارد به صورت یک پیش پرداخت 10 درصدی می باشد و بقیه مبلغ نیز در زمان انتقال سند پرداخت می شود. اما در ترکیه شما می توانید ملک مورد نظر را به صورت پیش پرداخت و به صورت قسط بندی پرداخت نمایید. شرایط خرید خانه و یا آپارتمان اقساطی در ترکیه با هم متفاوت می باشد همچنین نسبت به شهر و یا منطقه انتخابی نیز با هم متفاوت می باشند. در نتیجه نمی توان فرمول مشخصی برای شرایط خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی تعیین نمود. همچنین می توانید از وام های بانکی برای خرید خانه استفاده کنید. این وام ها در ترکیه معمولا 5 ساله می باشند.

خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه

خرید آپارتمان و یا ملک دست دوم در ترکیه، از قیمت مناسب تری نسبت به املاک نوساز دارد. پس به سرمایه اولیه کم تری برای خرید آپارتمان نیاز خواهید داشت. شما می توانید با خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه، سرمایه گذاری منطقی تری در این کشور داشته باشید و در نهایت با خیالی آسوده پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

خرید آپارتمان در استانبول می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که به دنبال آپارتمان های مقرون به صرفه هستند. در این راستا گزینه های بسیار متعددی از این نوع آپارتمان ها به خریداران ارائه می شود. زیرا در آپارتمان های دست دوم برای سکونت آماده هستند و افراد نیازی ندارند منتظر پایان ساخت آن ها باشند.

قیمت این نوع آپارتمان ها در استانبول متفاوت می باشد و به شرایط و موقعیت جغرافیایی آن بستگی دارد. اگر به دنبال خرید آپارتمان دست دوم در استانبول هستید فرصت مذاکره در مورد قیمت را خواهید داشت و امکان دارد از تخفیف خوبی نیز بهره مند شوید.

جذابیت خرید ملک در ترکیه

یک نکته مهم در خرید ملک در ترکیه این است که چه ویژگی مهمی در این کشور وجود دارد که باعث جذابیت آن شده است؟

 • در این کشور نسبت به کشور های آمریکایی و اروپایی هزینه های جاری مانند پوشاک، خورد و خوراک، تحصیل، رفت و آمد، اینترنت، مالیات و … کمتر می باشد.
 • در ترکیه محصولات با کیفیت به قدر کافی موجود است.
 • مناطق گردشگری، سرگرمی، مناطق ساحلی و دریایی، اسکی و زمین های ورزشی و … به وفور در ترکیه یافت می شود.
 • خرید ملک در ترکیه بسیار آسان انجام می شود.
 • می توانید خانه ای قسطی خریداری نمایید ولی همزمان سند هم به نام شما باشد.
 • سیستم حمل و نقل در این کشور به راحتی در دسترس می باشد.
 • فرصت سرمایه گذاری به وسیله خرید ملک در ترکیه فراهم می باشد.

قانون وراثت ترکیه

قوانین وراثت و ارث برای اتباع خارجی در کشور ترکیه، مانند شهروندان این کشور می باشد. بهتر است برای پیشگیری از بروز برخی از مشکلات، دارنده ی اموال یا وارث در ترکیه یک وصیت نامه ی قانونی تنظیم نماید. این وصیت نامه باید در دفاتر رسمی این کشور انجام شود. پروسه انجام این کار 1 روز کاری می باشد.

دشواری‌ها و خطرات خرید ملک در ترکیه

از جمله معایب خرید خانه در ترکیه می توان به ابطال آن بر اساس هر کدام از موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر ملک خریداری شده قوانین جمهوری ترکیه را نقض کند.
 • ملک خریداری شده مورد تایید سازمان ها و وزارت های مربوطه نباشد.
 • مدت زمانی که برای ساخت ساختمان در زمین خریداری شده داشتید، تمام شده باشد.
 • اگر در مدارک ارائه شده شما به ادارات مربوطه در حین خرید ملک، مجوز پایان کار نداده باشید.

نکاتی که قبل از خرید ملک باید مورد توجه قرار دهید

هر فرد به عنوان یک خارجی در هنگام خرید ملک در ترکیه باید بسیار دقت نماید. بهتر است از قبل مجموعه اطلاعاتی راجب به خرید ملک در این کشور جمع آوری کرده و از مشاورین حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. در ادامه به این نکات ارزشمند می پردازیم:

 • ملک خریداری شده به وسیله شما محدودیت هایی مانند رهن بانک و سایر طلبکاران وجود نداشته باشد.
 • دقت داشته باشید قبل از زمان انتقال سند مالکیت، درخواست خود را به اداره ی ثبت اسناد برسانید.
 • مرحله های ثبت و انتقال مالکیت، حتما در اداره ثبت اسناد و با حضور شاهدین به ثبت برسد.
 • درباره اینکه برای ثبت و یا انتقال مالکیت ملک نیازی به اجازه ی اقامت دارید، بررسی کنید.
 • حتما برای خرید و یا اجاره ملک در این راستا از راهنمایی های مشاورین مجرب کمک بگیرید.

مشاوره خرید ملک در ترکیه

اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه را برای هر منظوری دارید، بهتر است حتما با مشاورین خبره و برجسته در این زمینه مشورت نمایید و بتوانید نسبت به مواردی مانند مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک، قوانین اخذ اقامت ترکیه از طریق خانه، شرایط عمومی خرید خانه در ترکیه و شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک اطلاعات جامع و کاملی به دست آورید.

 

احمد عالی نژاد

مشاور رسمی سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه

 

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

 • آیا می توان پس از خرید خانه در ترکیه آن را به یک ایرانی دیگر بفروشیم؟

جواب این سوال مثبت است و خریدار می تواند با خرید آن، اقامت هم از این کشور بگیرد. اما اگر بخواهید روی این خانه شهروندی بگیرید تنها باید آن را از یک فرد ترک خریداری کنید.

 • آیا یک فرد ترک می تواند از ایرانی خانه بخرد؟

جواب این سوال نیز مثبت است، زیرا می تواند با فروش این خانه به یک فرد خارجی سود زیادی حاصل کند.

 • حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای شهروندی و اقامت چقدر است؟

برای اقامت در این کشور، حداقل وجود ندارد و شما می توانید با هر مبلغی اقدام به خرید خانه در ترکیه کنید.

 • بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام می باشد؟

بستگی به هدف شما دارد، اما استانبول یکی از بهترین شهر ها برای خرید املاک است.

 • با خرید ملک با ارزش 400 هزار دلار، شهروندی به تمام فرزندان تعلق خواهد گرفت؟

خیر، شهروندی و پاسپورت ترکیه با خرید ملک تنها به همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق می گیرد.

 

 

 

6 پاسخ

 1. سلام اگه خونه بخریم و ی حادثه ای مثه زلزله همین چند وقت پیش اتفاق بیفته ایا خسارتی رو میدن؟ شرایط بیمه اش به شکلیه؟

   1. سلام. برای گرفتن وام لازمه خودمون حضور داشته باشیم یا اگه وکیلمون اقدام کنه کافیه؟

    1. درود و سپاس از ارتباط تان با ما. اصولا بانک های ترکیه به اتباع خارجی براحتی وام نمی دهند .
     در مورد اعطای وام از طریق وکیل بستگی به نوع بانک و سیاست های هر بانک دارد که از همدیگر متفاوت هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *