مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه
آنچه در این مقاله می خوانید :

مهاجرت به ترکیه به هیچ عنوان کار سختی نیست، تنها باید از یک تیم مشاوره ماهر در این زمینه کمک بگیرید. به این دلیل که هر کدام از روش‌های مهاجرت به این کشور شرایط متغیری دارند و همه افراد نمی‌توانند بدون آگاهی، از یک روش خاص استفاده کنند. در ادامه بیشتر در هرکدام از این روش‌ها با شما صحبت خواهیم کرد.

روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه با در نظر گرفتن روش‌های متنوعی که دارد در بین ایرانیان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. بدین ترتیب، ما قصد داریم در مورد هرکدام از این روش‌ها اطلاعات مختصر ولی مفیدی را که خارج از حوصله شما هم نباشد را ارائه دهیم.

1. مهاجرت به ترکیه از طریق کار

برای اینکه از این روش مهاجرت به این کشور استفاده کنید، باید به زبان ترکی کاملاً مسلط باشید. مهاجرت از طریق کار جزء پرطرفدارترین‌ها است که می‌توان در مورد آن با شما صحبت کرد. دریافت اجازه کار مهم‌ترین کاری است که شما برای استفاده از این روش باید انجام دهید. یعنی یک کارفرمای ترک باید برای کار از شما به این کشور دعوت کند، سپس شما به کنسولگری ترکیه در ایران مراجعه می‌کنید و دعوت نامه را دریافت می‌کنید.

البته کار بدون مجوز یا به قول معروف، سیاه هم وجود دارد که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ چراکه مشکلات زیادی به همراه دارد. ناگفته نماند که این روش برای مهاجرت راهکاری برای زندگی دائمی در ترکیه نیست. به این خاطر که باید 5 سال در ایم کشور بمانید، بیمه مالیات را پرداخت کنید تا بتوانید اقامت دائم را از آن خود کنید.

2. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

رنکینگ بالایی را دانشگاه‌های ترکیه در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند. هرساله دانشجویان داخلی و خارجی به راحتی طبق یک شرایطی از طرح‌هایی مانند بورسیه استفاده می‌کنند. البته برای ورود به دانشگاه‌های این کشور اکثراً آزمونی به نام یوس وجود دارد. بعد از قبولی در آزمون، باید نامه پذیرش را دریافت و در دانشگاه ثبت نام کنید. اگر شما قصد اقامت موقت هم در این کشور را داشته باشید می‌توانید با انجام معادلسازی مدرک دانش آموزش خود را در مدارس این کشور ثبت نام کنید.

هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار اقتصادی برآورد شده است. دانشگاه‌های این کشور امکانات متنوعی را در دسترس دانشجویان خود قرار می‌دهند. به عنوان مثال در وب سایت‌هایی مانند  یوتیوب، نتفلیکس و… اجازه عضویت نیم بهاء را دانشجویان دارند.

3. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق بهادار و و سهام، سپرده بانکی و خرید ملک همگی از جمله روش‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به ترکیه به شمار می‌آیند. به دو روش رایج از این طریق اشاره می‌کنیم که شامل:

  ثبت شرکت

ثبت شرکت در این کشور باعث می‌شود تا در بازارهای جهانی هم حرفی برای گفتن داشته باشید. اینکه یک حسابدار ترک هم داشته باشید باعث می‌شود تا با دیگر افراد ترک مشارکتی نداشته باشید. اینکه شرکت شما چه میزان درآمد داشته باشید باعث میزان پرداخت مالیات خواهد شد. اگر شرکت 5 سال پابرجا بماند و سرمایه آن به 100 هزار لیر برسد و شما 360 روز در این کشور جضور داشته باشید، اقامت دائم را دریافت خواهید کرد.

  خرید ملک

مطمئن‌ترین روش مهاجرت به ترکیه خرید ملک است. با این روش به راحتی اقامت را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌توانید به دست آورید. در حال حاضر  حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت 400 هزار دلار تخمین زده شده است، ولی برای شهرهای کوچک و بزرگ این حداقل قیمت قطعاً متغیر است.

4. مهاجرت به ترکیه از طریق تولد

ترکیه بر اساس اصل خون هم افراد مهاجر را قبول می‌کند. یعنی دو نفر اگر تابعیت این کشور را داشته باشند، فرزند آن‌ها که در خاک ترکیه به دنیا آمده است می‌تواند اقامت را دریافت کند.

5. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج به همان سادگی که فکر می‌کنید نیست. 3 سال باید از ازدواج دو نفر که یکی شهروند و دیگر تبعه است، بگذرد. ادامه‌دار بودن ازدواج یکی از مهم‌ترین نکات است. زوجین نباید اقداماتی را انجام دهند که وحدت خانواده را برهم بزند. فرد تبعه نباید هیچگونه تهدیدی برای کشور باشد. اینکه کمیسیون واقعی بودن ازدواج را تأیید کند هم موضوع حائز اهمیتی است.

مشاوره مهاجرت به ترکیه

شما برای استفاده از هرکدام از روش‌ها به یک وکیل مهاجرتی مجرب نیاز دارید. تیم مشاور احمد عالی نژاد در این زمینه با 25 سال سابقه می‌تواند یک انتخاب آگاهانه باشد. بدین ترتیب، با کمترین هزینه بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب خواهید کرد.

شما می توانید از طریق راه های زیر با تیم مشاور احمد عالی نژاد در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *