سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

آنچه در این مقاله می خوانید :

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت و شهروندی این کشور است. روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری وجود دارد که انتخاب مناسب‌ترین روش، با توجه به شرایط هر فرد متفاوت می باشد. با بررسی مزایا و معایب هر روش می توانید مطمئن ترین مسیر را برای گرفتن اقامت ترکیه پیدا کنید.

گروه سرمایه گذاری و مستغلات عالی نژاد ؛ تحلیل بازار ملک در ترکیه

 

 

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

از آنجایی که گرفتن پاسپورت ترکیه در زمان کوتاهی امکان پذیر است؛ رفت و آمد به این کشور برای ایرانیان نسبت به بسیاری از کشور های دیگر آُسان تر می کند. همچنین با پاسپورت این کشور می توان به 148 کشور دیگر نیز سفر کرد. سرمایه گذاری در ترکیه در مدت کوتاهی سود زیادی به همراه خواهد داشت همچنین نمی توان از لذت تجارت بدون تحریم ها چشم پوشی کرد.

 

سرمایه گذاری ترکیه با خرید ملک

 

 

بسیاری از مشاورین معتقدند سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک در ترکیه، مطمئن ترین و آسان ترین روش برای گرفتن اقامت و حتی شهروندی ترکیه است. دولت ترکیه در سال های اخیر سعی بر تسهیل قوانین سرمایه گذاری به این روش را داشته است. در صورتی که تمایل به اخذ شهروندی کشور ترکیه از طریق خرید ملک را دارید باید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار در یکی از شهر های این کشور خریداری کنید. این مبلغ در گذشته 250 هزار دلار بوده است اما طبق قوانین جدید ترکیه حداقل مبلغ خرید خانه برای گرفتن شهروندی این کشور 400000 دلار می باشد.

در واقع خرید ملک با این مبلغ، شهروندی ترکیه را برای شما، همسرتان و فرزندان زیر 18 سالتان به همراه خواهد داشت. شروطی برای این روش سرمایه گذاری وجود دارد که از مهمترین آن ها این است که حق فروش ملک خریداری شده تا 3 سال برای سرمایه گذار ممنوع می باشد. مدر صورت تمایل مشاورین ما در شرکت املاک و مستغلات آقای احمد عالی نژاد همراه شما در این پروسه خواهند بود. حتی اگر قصد خرید خانه ندارید می توانید برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی با تیم ما در ارتباط باشید.

خرید ملک با مبالغ پایین تر نیز می تواند باعث اخذ اقامت این کشور شود. حداقل مبلغ خرید ملک برای دریافت اقامت، در شهر های بزرگ 75000 دلار و در شهر های کوچک‌تر 50000 دلار است.

نکات خرید ملک برای سرمایه گذاری در ترکیه

یا تسهیل قوانین کشور ترکیه و شرایط اقتصادی این کشور، سرمایه گذاران زیادی تصمیم به خرید ملک در ترکیه گرفته اند. این امر باعث شده که بازار خرید و فروش ملک محبوبیت پیدا کند و کلاهبرداران در جهت منافع خود دست به کار شوند. بدین جهت در دقت در انتخاب مؤسسات و مشاورین متخصص و معتبر بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر با مسائل حقوقی ترکیه آشنا نیستید بهتر است قبل از امضای قرارداد از یک وکیل نیز مشورت بگیرید.

 

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در ترکیه

یکی از راه های دریافت اقامت ترکیه به ثبت رساندن شرکت در این کشور است. سرمایه گذاران می توانند انواع مختلفی از شرکت ها را در ترکیه به ثبت برسانند که شرایط اقامت گرفتن و مبلغی که باید سرمایه گذاری شود، در هر کدام از این شرکت ها متفاوت می باشد. با ثبت شرکت اقامت موقت به سرمایه گذار داده می شود و به مدت 5 سال عملکرد شرکت زیر نظر دولت ترکیه قرار می گیرد. در صورت عدم مغایرت با قوانین ترکیه و پرداخت حقوق و بیمه کارکنان اقامت موقت تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه 3 تا 5 روز کاری طول می کشد و می تواند برای شروع هر فعالیت تجاری اقدام به ثبت شرکت کرد. به این صورت است که متقاضی در ابتدا محلی برای شرکت خود پیدا می کند و مجوز کار را از وزارت کار ترکیه می‌گیرد. در این خصوص باید با توجه به آدرس محل اقامت کد مالیاتی گرفته و گواهی ثبت شرکت را از طریق اداره مالیات دریافت کند. سپس جهت به ثبت رساندن شرکت در سازمان بازرگانی چاپ در روزنامه تجاری اقدام کند. در نهایت مدارک زیر توسط سرمایه گذار به شهرداری یا فرمانداری تحویل داده شود.

 • گواهی ثبت مالیاتی
 • اجاره نامه محل سکونت
 • لیست افرادی که حق امضا دارند.
 • روزنامه تجاری
 • فرم اظهار نامه
 • تأییدیه امنیتی آتش سوزی از شهرداری
 • معرفی وکیل و حسابدار

 

انواع شرکت در ترکیه

همانطور که گفته شد برای شروع هر تجارتی در ترکیه مثل کافه، آرایشگاه یا موسسه املاک و مستغلات نیاز به ثبت شرکت دارید. نوع شرکت در ترکیه می توانند به ثبت برسند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

 • شرکت سهامی (anonym sirketi)

شرکت های سهامی به گروه سهامی عام و خاص تقسیم بندی می‌شوند. این شرکت ها بین 5 تا 250 سهامدار می تواند داشته باشد و سهام هر یک از شرکا مشخص بوده و سود و زیان با توجه به سهم هر فرد تقسیم می‌شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی عام 50000 لیر می باشد.

 • شرکت های مسئولیت محدود (limited sirketi)

حداقل یک عضو و 10000 لیر سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز است. این شرکت ها خصوصی یا دولتی بوده و مسئولیت هر عضو به میزان سرمایه اش بستگی دارد.

 • شرکت تجاری (kollektif ve komandit sirketi)

شرکت های کوماندیت و کولکتیف با اهداف تجاری ثبت می شوند. این شرکت ها توسط اشخاص حقیقی و تحت عنوان تجارت، بدون ضرورت حداقل سرمایه اولیه ایجاد می شوند. مسئولیت سهام داران با توجه به سرمایه اولیه یا نامحدود است.

 • شرکت های شخصی

شرکت های شخصی ساده ترین نوع شرکت ها هستند که با وجود یک فرد حقیقی قابل تأسیس می باشند. ثبت این شرکت ها بیشتر برای کسب و کار های شخصی استفاده می‌شود. می توان در یک روز این شرکت را ثبت کرد.

 

نکات ثبت شرکت در ترکیه

با کارآفرینی در کشور ترکیه و استخدام 50 نفر می توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید. اگر دانش تجارت و پول کافی برای سرمایه گذاری را دارید یکی از بهترین انتخاب ها برای شما ثبت شرکت در ترکیه خواهد بود. در صورتی که پلن تجاری شما قوی باشد می توانید اقامت و شهروندی این کشو را نیز در دریافت کنید. از بهترین روش ها که سود خوبی هم دارد ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه است.

 

 

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده های بانکی

از روش های دیگر سرمایه گذاری سپردن حداقل مبلغ 500000 دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه است که منجر به گرفتن تابعیت این کشور نیز می شود. مبلغ سپرده گذاری شده به مدت 3 سال در بانک بماند. می توان معادل این مبلغ را به لیر ترکیه نیز حساب کرد. درواقع امکان واریز یا برداشت از این حساب وجود دارد اما حداقل مبلغی که باید به مدت 3 سال در حساب باشد پانصد هزار دلار است.

 

سرمایه گذاری در اوراق بهادر و سهام ترکیه

می توان به جای سپرده گذاری در بانک اوراق بهادر یا سهام به همان ارزش یعنی 500000 دلار گرفت. در این روش سرمایه گذاری نیز امکان فروش اوراق برای 3 سال وجود ندارد. همچنین معادل این مبلغ به لیر ترکیه نیز قابل قبول است.

 

نکات خرید سهام و اوراق قرضه (بهادر)

 • سرمایه گذاری با خرید سهام در ترکیه زیر نظر وزارت صنایع و فناوری پیش می رود و شما می توانید از طریق صندق های سرمایه گذاری یا بانک های ترکیه اقدام به خرید کنید.
 • اوراق قرضه یا بهادر دولت اوراقی هستند که دولت و بانک مرکزی هر کشوری جهت پرداخت بدهی هایش بین افراد جامعه پخش می کند. افرادی که با خرید این اوراق قصد سرمایه گذاری دارند از طرف دولت حمایت شده و ریسک کمتری می کنند. با خرید این اوراق و رعایت شروط می توان شهروندی ترکیه را گرفت. ایرانیانی که متقاضی خرید این اوراق هستند می توانند از طریق وزارت امور خارجه اقدام نمایند.

 

خدمات گروه سرمایه گذاری احمد عالی نژاد

خدمات اصلی این گروه مشاوره سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به خصوص در املاک و مستغلات است. آقای عالی نژاد با گردآوری تیمی مجرب، تمام سعی خود را دارند تا به عنوان کسی که مسیر مهاجرت و شروع زندگی در ترکیه را طی کرده است، همراه شما در هر قدمی که برمی‌دارید باشند. برخی از خدمات تیم سرمایه گذاری ایشان را در ادامه خواهید دید.

 • خرید و فروش ملک
 • اقامت شهروندی از طریق روش های سرمایه گذاری به ویژه خرید ملک
 • مشاوره در حوزه توسعه کسب و کار
 • مشاوره خرید زمین و شروع پروژه جدید و ارائه خدمات توریستی، گردشگری و سایر موارد.

ما به اندازه یک تلفن از شما دور هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. مفتخریم که تا انتهای مقاله روش های سرمایه گذاری در ترکیه همراه ما بودید.

 

سؤالات متداول

آسان‌ترین روش سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

 بهترین و راحت‌ترین روش سرمایه گذاری به منظور اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک یا ثبت شرکت می باشد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه چقدر است؟

 حداقل هزینه ای که می توانید برای سرمایه گذاری در ترکیه داشته باشید، ثبت شرکت مسئولیت محدود با 10000 لیر است.

آیا با خرید ملک می توان شهروندی ترکیه را به دست آورد؟

بله خرید ملک به ارزش حداقل 400000 دلار می تواند برای سرمایه گذار، همسر و فرزندان زیر 18 سال آن ها اقامت ترکیه را به همراه داشته باشد.

3 پاسخ

 1. سلام اقای عالی نژاد حقیقتا برای خرید خونه توی استانبول همیشه شک داشتم اما یکی از دوستان ک خودتون براش خونه خریده بودین اونجا شمارو معرفی کرد. خداروشکر کارهای خرید ما هم خیلی زود انجام شد ممنون بابت رفتار حرفه ای خودتون و پرسنل محترمتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *