خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم

خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم
آنچه در این مقاله می خوانید :

خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم طبق تحقیقات به دست آمده توسط ایرانی‌ها و روس‌ها بسیار مورد توجه و استقبال در طی سال‌های اخیر بوده است. ایرانیان از روش‌های مختلفی برای اقامت دائم این کشور می‌توانند استفاده کنند که خرید ملک بهترین روش است. قیمت خرید ملک در مناطق مختلف ترکیه قطعاً متفاوت است. نکات و قوانینی برای خرید ملک جهت أخذ اقامت دائم وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

قوانین خرید ملک در ترکیه

اگر به خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم فکر می‌کنید باید با یک سری قوانین هم آشنایی داشته باشید. شما به عنوان یک فرد ایرانی تنها مجاز به خرید 30 هکتار املاک و مستغلات در این کشور هستید. اگر ملکی به ارزش 400 هزار دلار را خریداری کنید، اقامت 2 ساله از آن شما خواهد شد و سپس با تمدید هر سال بعد از مدتی 5 ساله قادر خواهید بود اقامت دائم را به دست آورید.

در صورتی که قصد خرید زمین را داشته باشید تا 2 سال باید کار ساخت و ساز خود را به پایان برسانید. تمامی توافقات شما باید رسمی باشد که در غیر این صورت به صورت حقوقی با مشکلات بزرگی برخورد خواهید کرد. شما برای اخذ اقامت دائم باید از فردی که شهروند ترکیه است، ملک خود را خریداری کنید.

قوانین خرید خانه برای اخذ اقامت دائم در منطقه اسنیورت کاملاً متفاوت است که باید در این باره با مشاورین در ارتباط باشید؛ چراکه اگر با قوانین آن آشنا باشید یک سری دردسرها ایجاد خواهند شد. به هیچ عنوان در منطقه فاتح ملکی را خریداری نکنید؛ چراکه نمی‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه برای أخذ اقامت دائم

خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم نیازمند جمع آوری یک سری مدارک است. 2 عدد قطعه عکس رنگی مورد نیاز است. سپس باید اصل شناسنامه خود را به عنوان یک مدرک هویتی ارائه دهید. پاسپورت شما به عنوان خریدار با ترجمه رسمی به زبان ترکی هم قطعاً لازم خواهد بود. فرم اطلاعات مربوط به خریدار، کد مالیاتی اداره مالیات، یک شماره حساب بانکی متعلق به ترکیه، نامه فروش ارز به بانک ترکیه، گزارش کارشناس ملک، بیمه زلزله، سند ملک خریداری شده، رسید تسویه حساب شهرداری برای عوارض ملک هم از دیگر مدارک مهم و اختصاصی برای خرید ملک در ترکیه به شمار می‌آیند. معمولاً فرایند اداری برای امضای سند تاپو چیزی حدود 5 روز کاری لازم است ولی برای اینکه اقامت این کشور را به دست آورید باید یک زمان 2 الی 4 ماهه را در نظر بگیرید.

نکات مهم خرید ملک در ترکیه برای أخذ اقامت دائم

نکاتی جهت خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم وجود دارد.

  1. اولین و مهم‌ترین نکته این است که سند ملک خریداری شده تنها باید به نام یک نفر باشد. سند شراکتی در اینجا نمی‌تواند کارساز باشد. در تمام شهرهای ترکیه این نکته حائز اهمیتی برای اخذ اقامت با خرید ملک است.
  2. با خرید هر ملک تنها یک خانواده یا یک فرد بالغ می‌تواند اقامت بگیرد. برای فرزندان بالای 18 سال، بهتر است روش دیگری از اقامت را امتحان کنید. در برخی از شرایط خرید ملک دوم هم پیشنهاد خوبی به نظر می‌رسد.
  3. ملک مورد نظر باید مسکونی و قابل اقامت باشد. نمی‌توان از ملک پیش فروش یا در حال ساخت استفاده کرد.
  4. حداقل قیمتی که روی سند زده می‌شود باید 400 هزار دلار باشد.
  5. ملکی که انتخاب می‌کنید، به هیچ وجه نباید در مناطق ممنوعه باشند. اداره گوچ لیست مناطق ممنوعه را معمولاً در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاوره خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم

برای خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم باید به نکات، قوانین و مدارک گفته شده توجه داشته باشید. در این راستا تیم ماهر و کاربلد احمد عالی نژاد با 25 سال سابقه کاردر این حوزه راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهد. بهتر است بدانید که امروزه خرید ملک یکی از روش‌های عالی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است و برای دریافت اقامت دائم می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

شما می توانید از طریق راه های زیر با تیم مشاور احمد عالی نژاد در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *