خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

آنچه در این مقاله می خوانید :

استانبول به عنوان اولین شهر ترکیه از جنبه اسکان مهاجرین شناخته شده است. این شهر با دارا بودن زیبایی‌های خاص و منحصر به فرد و وجود دریا و سواحل زیبا و همچنین دو فرودگاه بزرگ و زیرساخت‌های گسترده، و سایر امکانات بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه می باشد همچنین برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه، بهترین انتخاب به حساب می‌آید.

 

گروه سرمایه گذاری و مستغلات عالی نژاد؛ بهترین فرصت سرمایه گذاری در استانبول!

 

 

چرا خرید خانه در استانبول؟

 افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند و یا می‌خواهند سرمایه‌گذاری در این کشور انجام دهند، شهر استانبول را به عنوان اولین گزینه در لیست شهرهای انتخابی خود قرار می‌دهند. به خاطر همین شهر استانبول همیشه به عنوان پر رونق ترین و سودآورترین شهر برای سرمایه‌گذاری در ترکیه به حساب آمده است و در ماه اوت نیز اعلام شد این شهر در میان ۱۵۰ شهر در کل دنیا٬ بالاترین رشد قیمت مسکن را در سال ۲۰۲۲ نسبت سال قبل داشته است. از دیگر مزایای خرید خانه در استانبول برای ایرانیان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- از فواید خرید خانه در استانبول، بعد مسافت است. رفت و آمد به ترکیه، حتی از یک شمال رفتن هم آسانتر است. شما هر وقت که اراده کنید می‌توانید به ایران آمده و برگردید. آشنایان شما در عرض چند ساعت می‌توانند برای گذراندن تعطیلات کنار شما باشند.
ترکیه با وجود 4 دریا در 4 طرف خود دارای آب و هوای 4 فصل است و استانبول از وجود دریای سیاه در محدوده مرکز خود بهره می‌برد.
2- مرکز اسکی از استانبول حدود 1 ساعت و جنگل‌های بلگراد حدود 40 دقیقه از استانبول فاصله دارند و شما می‌توانید برای پیاده‌روی آخر هفته از آنها استفاده کنید.
3- فرهنگ مردم ترکیه و به خصوص استانبول به دلیل توریستی بودن و تعداد زیاد مهاجرین ایرانی در این شهر بسیار نزدیک به ما بوده و فرد مهاجر هیچوقت احساس غریبی نمی‌کند.
4- هرچند استانبول گران‌ترین شهر ترکیه است ولی با این وجود از کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ارزانتر است و با یک درآمد معمولی می‌توانید در این شهر مدت زمان زیادی را سپری و یا حتی زندگی دائمی را شروع نمایید.
5- مدت زمان طی کردن مسافت و فاصله بین شهر استانبول تا مرز یونان حدود 3 الی 4 ساعت است. به عبارتی شما در عرض 4 ساعت می‌توانید به اروپا بروید. شما می‌توانید این مسیر را با اتوبوس و یا هواپیما و یا حتی خودروی شخصی طی کنید.

 

معرفی و پیش خرید پروژه های مسکونی در استانبول 

 

خرید خانه در ترکیه

 

حداقل قیمت خرید ملک در استانبول به پول ایران ؟

شاید برای بسیاری از افرادی که برای اولین بار است که قصد خرید خانه در استانبول را دارند سوال پیش بیاید که برای خرید خانه در استانبول به چه میزان سرمایه و پول نیاز داریم؟ و اینکه این میزان حد اقل سرمایه به پول ایران چقدر می‌شود؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که حداقل قیمت خرید خانه در استانبول که از میان خانه‌های ارزان قیمت انتخاب می‌شود از چیزی حدود 2 میلیارد و 500 هزار تومان شروع می‌گردد و با این پول شما می‌توانید یک ملک را در استانبول خریداری نمایید.

 

هزینه زندگی در استانبول چقدر است؟

طبق آمار رسمی این کشور، در شهر استانبول با توجه به اینکه گران‌ترین شهر ترکیه می‌باشد، خط فقر در تابستان 2022 حدود 8000 لیر برای یک نفر و برای یک خانواده 4 نفره تقریبا 25 هزار لیر و برای یک خانواده 2 نفره با یک خانه یک خوابه 15000 لیر برآورد می شود. رقم‌هایی که بیان شدند هزینه‌هایی همچون اجاره منزل و هزینه آب و برق و گاز و خورد و خوراک و غیره یک خانواده‌ را نشان می دهد که قصد دارند یک زندگی معمولی را در شهر استانبول داشته باشند. هرچند در این شهر با درآمد ماهیانه 15000 لیر می‌توان یک زندگی بسیار معمولی را شروع کرد ولی برای بودن در ردیف افرادی که با رفاه بیشتری هستند به درآمد ماهیانه بیشتری نیاز است.
در مورد هزینه اجاره خانه در استانبول باید گفت که قیمت‌های اجاره منزل در این شهر از 6000 لیر برای یک آپارتمان تک خوابه شروع می‌شود. عدد گفته شده برای خانه‌هایی است که به صورت غیرمبله و بدون وسیله منزل واگذار می‌شوند. در مورد خانه‌های مبله این عدد متفاوت بوده و به آن حداقل 30 درصد اضافه می‌گردد و چیزی حدود 8000 تا 10000 لیر قابل پیش‌بینی است که این عدد هر سال با افزایش نرخ تورم نیز افزایش پیدا می‌کند.
نکته قابل تامل این که در مناطقی نزدیک به مترو٬ اتوبوس٬ متروبوس٬ دانشگاه و یا مراکزی که مدنظر ساکنین آن منطقه است قیمت منزل و اجاره‌بها بالاتر از بقیه محله‌ها است به عنوان مثال محله های موجود در بشیکتاش، باکرکوی و شیشلی و …

 

مناطق اروپایی و آسیایی استانبول

در استانبول مناطق دیدنی و جذاب فراوانی وجود دارد. طبیعی است که یکی از قطب‌های گردشگری جهان جذابیت‌های فراوانی نیز داشته باشد. اما در میان تمام این مناطق جذاب یک سری از آنها نسبت به بقیه از رتبه بالاتری برخوردارند. ما از میان محله‌های زیبا و دیدنی استانبول، بهترین‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

 • قسمت اروپایی: بی‌اوغلو، شیشلی، جهانگیر، بشیکتاش، اورتاکوی، ساری‌یر، باکرکوی، یشیل‌کوی و فاتیح
 • قسمت آسیایی: اوسکودار، کادیکوی، مودا، آجی‌بادم، بستانجی، آتاشهیر، سوادیه و مالتپه

 

بهترین مناطق استانبول برای سرمایه‌گذاری

اگر بخواهیم بصورت کلی بر اساس تجربه، اطلاعات و آمار و ارقام، موقعیت جغرافیایی، پیشرفت و تکنولوژی، موقعیت اجتماعی و فرهنگی و… استانبول را قسمت بندی کرده و بهترین مناطق آن را برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور به ترتیب بیان کنیم، این محله ها بصورت زیر شناخته می‌شوند:

 • قسمت اروپایی: بشیکتاش، تقسیم، شیشلی، باکرکوی، باشاک‌شهیر، بیلیک‌دوزو، آرناووتکوی (در نزدیکی فرودگاه جدید قرار دارد و برای سرمایه گذاری در عرصه یا زمین‌ بسیار مطلوب است)، باغچه لی او‌لر٬ و کوچوک‌چکمجه
 • قسمت آسیایی: اوسکودار، کادیکوی، ساری‌یر، سانجاک‌تپه، چکمه‌کوی، عمرانیه، آتاشهیر، بستانجی، مالتپه، کارتال و پندیک

 

مناطق لوکس و معروف استانبول

یکی از اولویت‌های اول از نظر از برخی از  سرمایه‌گذاران، خرید خانه در مناطق لوکس و معروف است. تجربه چندین ساله و تحقیق و دریافت اطلاعات درباره مناطق مختلف استانبول به ما کمک می‌کند تا لیستی از محله‌های معروف و مطرح استانبول را در اختیار شما قرار دهیم. این محله‌ها به ترتیب شهرت عبارتند از:

 • ببک
 • اتیلر
 • اولوس
 • فنرباغچه
 • جاده بستان
 • سوادیه
 • آتاشهیر

این محله ها به داشتن مجتمع‌های مسکونی بسیار شیک معروف هستند و در استانبول از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

 

ارزان‌ترین مناطق اطراف استانبول

در استانبول خانه‌های ارزان‌قیمت هم پیدا می‌شود. شما با داشتن سرمایه کمتر هم می‌توانید از بین خانه‌هایی که در اطراف استانبول وجود دارند انتخاب کرده و یک سرمایه‌گذاری مناسب انجام دهید. مناطق ارزان قیمت اطراف استانبول به ترتیب ارزانی عبارتند از:

 • محله بیلیک دوزو
 • آوجیلار
 • سانجاک تپه
 • سیلیوری
 • چاتالجا
 • سلطان قاضی
 • باشاک‌شهیر

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

4 پاسخ

 1. سلام با ۱۰۰ هزار دلار میشه ی خونه توی بیلیک دوزو خرید؟ و اینکه اپارتمان بهتره بگیرم اونجا یا خونه ویلایی با این قیمت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *