حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت

خرید ملک در ترکیه برای اقامت
آنچه در این مقاله می خوانید :

حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت را باید با یک مبلغ خاص معرفی کرد. در حال حاضر اگر ملک خریداری شده توسط شما 400 هزار دلار باشد، بعد از 2 الی 3 ماه اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. خرید ملک یکی از راهکارهای اصلی سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری هم یکی از چند روش مهاجرت به ترکیه به حساب می آید که برای أخذ اقامت روشی مناسب و بدون دردسر شناخته شده است.  ثبت شرکت، خرید اوراق و… همگی برای سرمایه گذاری در ترکیه جهت مهاجرت پیشنهاد می‌شوند ولی خرید ملک مطمئن‌ترین راهی است که وجود دارد.

خرید ملک کمتر از 400 هزار دلار در ترکیه

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم شما با 400 هزار دلار به عنوان حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت می‌توانید وارد عمل شوید ولی شاید برخی مبلغ کمتری را برای خرید ملک در نظر داشته باشند. در این صورت موضوع اقامت به چه شکل مدیریت خواهد شد؟

شما چنانچه با مبلغ کمتر از 400 هزار دلار بخواهید به خرید ملک بپردازید داستان قطعاً برای أخذ اقامت متفاوت خواهد بود. شما بعد از 2 الی 3 ماه اقامت دائم را دریافت نمی‌کنید بلکه طبق یک شرایطی باید تا 5 سال صبر کنید. یعنی اینکه اقامت در طی این 5 سال، هر سال تمدید خواهد شد. ناگفته نماند که نباید در طی این 5 سال زمان زیادی را از خاک این کشور فوق العاده خارج شوید که البته کمتر کسی اگر کار ضروری نداشته باشد از ترکیه حاضر به خروج است. در مواردی هم که به اجبار باید خارج شوید باید حداکثر 90 روز در ترکیه حضور نداشته باشید، ولی اجباری برای ماندن در ترکیه هم وجود ندارد. ولی با خارج شدن بیش از 90 روز دیگر نباید به أخذ اقامت دائم این کشور هم بیندیشید.

مراحل خرید ملک در ترکیه

حال که با حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت آشنا شده‌اید بهتر است در مورد مراحل خرید ملک هم اطلاعاتی در دست داشته باشید.

  1. اولین و مهم‌ترین مرحله انتخاب ملک است. در این شرایط اگر مسلط به زبان ترکی نیستید باید از مترجمی رسمی و کاربلد استفاده کنید.
  2. دومین مرحله هم انعقاد قرار داد است. بعد از تأیید شما به عنوان خریدار جهت خرید ملک، باید قراردادی به زبان ترکی و فارسی بسته شود و در این قرارداد باید به کلیه توافقات اشاره شود و کلیه اطلاعات خریدار و فروشنده باید در قرارداد به صورت محرز مشخص باشند.
  3. ثبت درخواست انتقال سند هم یکی مرحله مهم دیگری است که فروشنده با ارائه مدارک، انتقال سند را در سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه انجام می‌دهد.
  4. پرداخت وجه مرحله دیگر بعد از انتقال سند است. پرداخت مالیات نقل و انتقال و پرداخت مبلغ توافق شده برای خرید ملک همگی از طریق بانک انجام خواهند شد.
  5. آخرین مرحله هم گرفتن سند ملک از املاک ترکیه است. شما بعد از دریافت سند باید کلیه انشعابات را به نام خود بزنید وگرنه مجاز به استفاده از ملک هم نخواهید بود.

مشاوره حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت

شما برای اینکه بتوانید با حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت یک ملک مناسب را با موقعیتی عالی پیدا کنید باید با تیمی ماهر و کاربلد در این زمینه در ارتباط باشید. تیم باتجربه و متخصص احمد عالی نژاد با هزینه ای معقولانه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. ناگفته نماند که مراحل خرید ملک را به صورت مختصر ولی مفید توضیح دادیم و شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین مجموعه در ارتباط باشید.

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *