اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

تیم مشاوره «احمد عالی نژاد» در امور خرید ملک در ترکیه و استانبول، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، ترجمه رسمی مدارک در ترکیه، کلیه امور بانکی و برگزاری کلاس های یوس در کنار شماست.

آنچه در این مقاله می خوانید :

ایرانیان زیادی در سال های اخیر اقدام به اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک داشته اند. در واقع بعد از روس ها دومین مقام در میان اتباع خارجی ترکیه را برای خرید و اجاره ملک دارند. دلایل زیادی برای اشتیاق ایرانیان به دریافت اقامت ترکیه وجود دارد. در ادامه شرایط اخذ اقامت ترکیه طبق جدید ترین قوانین دریافت اقامت ترکیه 2023 را بررسی خواهیم کرد.

 

دلایل اخذ اقامت ترکیه توسط ایرانیان

از مهم ترین دلایل انتخاب کشور ترکیه برای گرفتن اقامت توسط ایرانی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نزدیکی فرهنگ دو کشور
  • شباهت در دین اکثریت جمعیت دو کشور
  • تفاوت ناچیز ارزش پولی کشور ترکیه و ایران
  • شرایط آب و هوایی سازگار با ایرانی ها
  • فاصله نزدیک با ایران و کشور های اروپایی

دولت ترکیه روش های متفاوتی را به منظور اخذ اقامت ترکیه برای اتباع خارجی در نظر گرفته است اما یکی از مهم ترین آن ها که قابل توجه است سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک می باشد. امکان سرمایه گذاری برای ایرانیان در بیشتر شهر های این کشور وجود دارد. با توجه به بودجه آن ها متغیر است.

 

اخذ اقامت ترکیه

 

برای اخذ اقامت ترکیه چه شرایطی الزامی است؟

حداقل هزینه خرید ملک در ترکیه برای گرفتن پاسپورت و اخذ اقامت ترکیه 50 هزار دلار بوده که این قیمت در کلان شهر ها به 75 هزار دلار می رسد. در صورتی که مجموع هزینه های سرمایه گذاری شده شما کمتر از 400 هزار دلار باشد، اقامت دو ساله این کشور را خواهید گرفت و همچنین اجازه کار در ترکیه در این شرایط منوط به داشتن چالیشما ایزین یا همان مجوز کار است.

در اقامت موقت تا وقتی که صاحب ملک باشید و اقامت خود را تمدید کنید می توانید حساب بانکی نیز داشته باشید. همانطور که واضح است قوانین دولت ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک این کشور را آسان کرده و با حداقل مبلغ و خرید ملک امکان دریافت اقامت این کشور را خواهید داشت. نوع ساختمان، اینکه ویلایی باشد یا آپارتمان تأثیری در دریافت اقامت نداشته و همچنین خریدار می تواند ملک خریداری شده را اجاره دهد.

توجه کنید که علاوه بر هزینه خرید ملک، هزین های انتقال سند و کار های قانونی مثل مشاوراملاک نیز به صورت هزینه جانبی به حساب می آید. هزینه های جانبی به طور تقریبی نزدیک به 8 درصد هزینه های خواهد شد.

به طور معمول توصیه می شود از مشاور املاکی که مجوز های رسمی فعالیت در ترکیه را دارد و در کنار تحصیلات، سرمایه گذاری و مشاوره، تجربه و سابقه کار لازم در زمینه املاک و مستغلات را نیز داشته باشد کمک بگیرید. توجه کنید که مشاور فردی مسلط به امور و قوانین ترکیه باشد و از اعتبار و شهرت خوبی نیز میان مردم برخوردار باشد.

 

 

برای خرید ملک در ترکیه چه مدارکی مورد نیاز است؟

اصل مدارک شناسایی فرد مثل کارت ملی یا شناسنامه و پاسپورت که به زبان رسمی این کشور ترجمه شده باشند، 2 قطعه عکس رنگی از متقاضی، کد مالیاتی، عوارض شهرداری، شماره حساب بانکی در ترکیه که معتبر باشد، مالیک بیلگیلری بیان فورمو یا همان فرم اطلاعات خریدار، دویز آلیم بلگه سی یا نامه فروش ارز به بانک، اکسپرتیز یا گزارش کارشناسی ملک، داسک یا بیمه زلزله از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه هستند.

اگر خودتان مایل به انجام پروسه هستید و به زبان ترکی نیز تسلط ندارید وجود مترجم در اداره تاپو لازمتان می شود. همچنین در صورت واکلتی انجام دادن پروسه خرید ملک، نیاز به حضور وکیل و وکالت نامه ترجمه و تائید شده وجود دارد.

 

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چند ماهه انجام می شود؟

انجام روند امضای سند تاپو تقریباً 5 روزه انجام می شود ولی حداکثر بین 2 هفته تا 1 ماه زمان می برد تا کارت اقامت شما به دستتان برسد.

 

خرید ملک در ترکیه چه مزیت ها و معایبی دارد؟

خرید ملک در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها مناسب تر و سریع تر است. همچنین اخذ اقامت از این طریق بسیار سریع و با محدودیت های ناچیز است. علاوه بر این موارد خانه خریداری شده به ارث می رسد و اجازه دادن آن برای خریدار وجود دارد.

جهت اطلاعات بیشتر برای دریافت اقامت ترکیه 2023 و اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یا انتخاب مناسبترین روش های اخذ اقامت ترکیه برای شما با تیم املاک و مستغلات احمد عالی نژاد در تماس باشید.

2 پاسخ

    1. نمی دونم چه کسی گفته یا کجا شنیدید، ولی اصولا شهرهای غیر از استانبول ، آنکارا، ازمیر، آنتالیا که در آنها تمرکز خارجیان زیاد هست ، برای اخذ اقامت منطقا سریع تر و راحت تره.
      البته این بدان معنی نیست که در شهرهای فوق الذکر، اقامت داده نمی شود. کماکان در این شهرها هم برای کسانی که حایز شراب هستند و مدارک شان کامل هست اقامت داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *